Projekty


Szkolenie pracowników samorządowych w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków

Czas trwania projektu: październik 2012 - wrzesień 2014

Osoby do kontaktu:
Aleksandra Józewicz - koordynatorka projektu
Mariola Kuzel - specjalistka ds. rekrutacji

Projekt szkoleniowy skierowany do pracowników samorządów ma na celu zwiększenie świadomości nt. ochrony wód i ograniczenia zanieczyszczenia ściekami bytowymi poprzez wdrażanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie 16 województw. Projekt jest realizowany w ramach Programu Priorytetowego – Edukacja ekologiczna 2012 Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach  projektu 500 osób  –  pracowników  samorządów  otrzyma  profesjonalne  wsparcie  w postaci kompleksowego szkolenia z zakresu ochrony wód oraz budowy, eksploatacji oraz ekonomiki przydomowych oczyszczalni ścieków. Szkolenie zaplanowano na dwa dni.
W pierwszym dniu zostaną przedstawione zagadnienia teoretyczne niezbędne do podejmowania właściwych decyzji w zakresie planowania i wdrażania właściwych rozwiązań sanitacyjnych na terenach wiejskich. Drugi dzień to szkolenie praktyczne, które będzie miało miejsce w działającym obiekcie, gdzie będzie możliwe zaprezentowanie konkretnej technologii oczyszczania ścieków.

W projekcie przewidziano opracowanie materiałów edukacyjnych, które będą wykorzystywane podczas szkoleń ale będą mogły stanowić również bazę do działania dla innych osób niebędących bezpośrednio zaangażowanych w projekt. Materiały zostaną wysłane do gmin miejsko-wiejskich, wiejskich oraz starostw i urzędów marszałkowskich.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach zapraszamy do kontaktu – 32/231 85 91 lub biuro@pkegliwice.pl

Harmonogram i formularz zgłoszenia do pobrania TUTAJ

nfos logo
projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

mrirw
Patronat Honorowy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi



O nas

Zarząd

Kontakt

Aktualności

Projekty

Publikacje

Wspierają nas

Współpraca

Raporty z działalności

Raporty finansowe

ul.Ziemowita 1 IIIp.
skr.poczt.489
44 - 100 Gliwice
tel/fax (...) 32 231 85 91
 
e-mail:
biuro@pkegliwice.pl
strona:
www.pkegliwice.pl